25 lat działalności twórczej Józefa Jonika

20.02.2019

Dzisiaj, o godz. 17.00, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a), odbędzie się wernisaż wystawy Józefa Jonik pn. „Zapiski z Zabrza”.

Józef Jonik – malarz amator, urodzony w Zabrzu. Po ukończeniu szkoły pracował w Hucie Zabrze na stanowisku modelarza, obecnie będąc już na emeryturze z prawdziwą energią i zapałem kontynuuje malowanie.

Swoją pasję artystyczną rozwijał samodzielnie od najmłodszych lat. Posługuje się głównie akwarelą, stosuje także farby olejne, grafit i kredkę. Prace artysty dotyczą ogólnie Śląska, niemniej jako pasjonat historii i lokalnej kultury szczególnie upodobał swoje miasto – Zabrze.

W jego twórczości można dojrzeć fascynację architekturą – najczęściej przedstawia ona pałace, ratusze, dworce, osiedla robotnicze, parki, szkoły, obiekty sakralne, kopalnie. Interesują go też ozdobne akcenty architektoniczne, sztukateria.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach, podczas różnych wydarzeń istotnych
dla mieszkańców śląskich miast, m.in. w pałacach, szkołach, na dożynkach.

W Galerii MOK będzie można zobaczyć prace o urozmaiconej tematyce, wykonane różnorodnymi technikami, zarówno malarskimi, jak i rzeźbiarskimi.

Wystawa czynna będzie od 20 lutego do 22 marca br. Wstęp wolny.