Kolejne spotkanie w ramach projektu Rokita Czyta

12.02.2019

"Czarodziejskiej górze" Tomasza Manna poświęcone będzie kolejne spotkanie w ramach projektu Rokita Czyta, które odbędzie się 15 lutego w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

"Czarodziejska góra" uważana jest za najlepsze dzieło tego autora i jedno z najbardziej wpływowych dzieł literatury niemieckiej w XX wieku. Tomasz Mann stwierdził ponoć pół zartem, że do zrozumienia "Czarodziejskiej góry" potrzeba dwóch czytań. Najbardziej znane dzieło Manna ma formę dość tradycyjną, ale należy do grona powieści tak bogatych w znaczenia i treści, że zmienia się przy każdym powrocie.  

Projekt Rokita Czyta realizowany jest od marca 2014 r. Nieregularnie, ale zawsze o godz. 18.00 w rokitnickiej filii MBP w Zabrzu. Dyskusje toczą się wokół książek o bardzo różnorodnej tematyce, ale zawsze nietuzinkowych, wręcz prowokujących do tego, by o nich rozmawiać. Pierwsze spotkanie poświęcone było "Morfinie" Szczepana Twardocha, kolejne m.in. nst. książkom: "Źle urodzone" Filipa Springera, "Czarny Ogród" Małgorzaty Szejnert czy też "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.