Muzeum Miejskie zaprasza na wystawę "Kocham, żyję i tworzę"

01.02.2019

„Kocham, żyję i tworzę” to tytuł wystawy prac uczestników amatorskiego koła plastycznego działającego przy Stowarzyszeniu „Pogodni i Aktywni” w Zabrzu, której wernisaż odbędzie się w naszym mieście 7 lutego. Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wystawę do galerii przy ul. Powstańców Śląskich 3.

Uczestnicy koła to mieszkanki Zabrza – seniorki, które chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne i poszukują możliwości rozwoju osobistego, chcą być obecne w życiu społecznym, kulturalnym, rozumieć zmiany i być ich częścią.

Celem wystawy jest przybliżenie sztuki nieprofesjonalnej, tworzonej przez mieszkańców naszego miasta, ale przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania tą twórczością. Jest to dla mieszkańców dobry przykład efektywnego wykorzystania wolnego czasu. Obrazy są unikalne, nie do naśladowania czy podrobienia i charakteryzują się wielką ekspresją, instynktownym doborem form, koloru i techniki. Prace powstały pod kierunkiem profesjonalnych artystów m.in. nauczycieli z Liceum Plastycznego w Zabrzu.

Wernisaż: 7 lutego, godz. 18.00; Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. Powstańców Śląskich 3.