Zabrzański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14.01.2019

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który rozgrzewał zabrzan przez cały ostatni weekend. W naszym mieście działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. W inicjatywę zaangażowała się także Oficyna oraz Wiatrak. Zabrzański samorząd tradycyjnie wspierał finansowo oraz logistycznie wydarzenia, które odbywały się w Zabrzu w ramach WOŚP.

12 stycznia na placu Teatralnym rozpoczął się dwudniowy Zlot Food Trucków pod hasłem "FOOD TRUCK DLA WOŚP". Sobotni koncert zagrał Gutek, a finałowy koncert w niedzielę – Pokahontaz: Fokus , Rahim oraz DJ West zaprezentowali materiał z najnowszej płyty Reset, a także najbardziej znane przeboje składu Pokahontaz. W trakcie finału wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski podziękował wolontariuszom za zapał i wielkie serce włożone w tą wyjątkową akcję. 

12 stycznia odbył się także III Zabrzański Bieg Orkiestrowy – „Bieg dla WOŚP”, który zorganizowali: Sztab WOŚP Zabrze oraz Bieg Pluszaka działający przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił".

W trakcie Rockowego WOŚP 2019 w CK Wiatrak wystąpili: Jelonek, Transgresja, TSE oraz Chaos, a w Oficynie polskie rockowe przeboje zagrali Ania Cichowska oraz Bartek Weremko. 

W Zabrzu podczas 27. finału WOŚP zebrano ponad 153 tys. zł. W akcję zaangażowanych było 274 wolontariuszy.