Zabrze przestrzenią rozwoju

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zabrzu

04.01.2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. 

W Zabrzu działania związane z WOŚP koordynuje Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. W inicjatywę angażuje się także Oficyna. Zabrzański samorząd tradycyjnie wspiera finansowo oraz logistycznie wydarzenia, które odbywać się będą w Zabrzu w ramach WOŚP.

W najbliższy weekend (12-13 stycznia), na placu Teatralnym, odbędzie się Zlot Food Trucków pod hasłem "FOOD TRUCK DLA WOŚP".
Organizatorzy zapraszają na plac Teatralny w godz. 12.00-22.00. Sobotni koncert zagra Gutek (początek – godz. 21.00). Natomiast finałowy koncert w niedzielę – Pokahontaz: Fokus , Rahim oraz DJ West zagrają materiał z najnowszej płyty Reset, a także najbardziej znane przeboje składu Pokahontaz (godz. 20.30). Nie zabraknie również niespodzianek.

Sztab WOŚP Zabrze oraz Bieg Pluszaka działający przy Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił" zaprasza wszystkich na III Zabrzański Bieg Orkiestrowy – "Bieg dla WOŚP", który odbędzie się 12 stycznia. Na wydarzenie złoży się bieg na dystansie 3 km (nie ma limitu wieku) oraz nordic walking. Jego celem będzie propagowanie akcji „Policz się z cukrzycą” – autorskiego programu WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą; popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy; propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.
Zapisy poprzez Formularz zgłoszeniowy:
https://www.protimer.pl/bio/517/iii-zabrzanski-bieg-dla-wosp
Regulamin zawodów:
https://docs.google.com/document/d/1vU3NaDRhEVqIL7_Gs9QRP_h_cxr9D4gQjE1zo6Fq4e4/edit
Wszelkie pytania można kierować na adres: wielkaflotazabrze@gmail.com/
biegpluszaka@gmail.com/sztabwospzabrze@gmail.com

12 stycznia o godz. 19.00 rozpocznie się ROCKOWY WOŚP 2019 w CK Wiatrak. Wystąpią Jelonek, Transgresja, TSE oraz Chaos. Wstęp: datek do puszki wolontariuszy zabrzańskiego sztabu

13 stycznia, o godz. 18.00, rozpocznie się impreza z okazji WOŚP w Oficynie. Ania Cichowska i Bartek Weremko zagrają polskie rockowe przeboje, a publiczność będzie śpiewać i licytować.