Jasełka w Przedszkolu nr 49

19.12.2018

Wczoraj w Przedszkolu nr 49 w Zabrzu odbyły się „Jasełka w śląskim domu”. Przedszkolaki przygotowały występy w gwarze śląskiej, które pokazywały o przygotowaniach śląskiej rodziny do Wigilii. Przedstawienie przeplatane było kolędami i krótkimi opowiadaniami o tradycjach śląskich świąt.

Zwieńczeniem występu dzieci był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11, solistki Małgorzaty Handke i grającej na gitarze Magdaleny Pendziałek.

Po koncercie zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik i przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar podziękowały za uroczystość i życzyły przybyłym na Jasełka rodzicom oraz personelowi placówki spokojnych świąt. Dyrektor Przedszkola nr 49 – Beata de Korczak-Leszczyńska – podziękowała za ogrom pracy włożony w przygotowanie tej pięknej uroczystości.