Zabrze przestrzenią rozwoju

Sprzedano kolejne działki w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

18.12.2018

Dzisiaj, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozstrzygnięto ostatni zaplanowany na ten rok przetarg. Ofertę na działkę przy ul Piekarniczej o powierzchni 0,7124 ha wycenioną na 750 000 zł złożyła firma Ulus Metal.

Firma kupiła już jedną nieruchomość przy ul. Piekarniczej w tym roku i obecnie trwa budowa zakładu, który ruszy już za kilka miesięcy.

Na nowej działce zlokalizowany będzie zakład zajmujący się powlekaniem KTL oraz produkcją narzędzi. W zakładzie uruchomiony zostanie dział badawczo-rozwojowy, który będzie pracował nad nowymi materiałami i projektowaniem narzędzi.

Budowa nowej części kosztować będzie ponad 12 mln zł, a zatrudnienie znajdzie kolejne 28 osób.

To już trzeci przetarg w tym tygodniu.

Wczoraj oferty na działkę przy ul. Macieja Wilczka wycenioną na 4 500 000zł oraz na działkę przy ul. Ballestrema wycenioną na 4 900 000 zł złożyły firmy Iron Force oraz Pionart.

Firma Iron Force chce za kwotę ponad 80 mln złotych do roku 2023 wybudować zakład w którym pracę przy produkcji biernych systemów bezpieczeństwa dla branży samochodowej znajdzie ponad 100 osób.

Firma Pionart to nasza rodzima forma z Zabrza zajmująca się produkcją i projektowaniem rusztowań i systemów deskowań dla budownictwa. Firma budowę swojego nowego zakładu planuje zakończyć w przyszłym roku.

Nowe firmy w strefie to 19., 20. i 21 inwestor.

Ponieważ nadal na wysokim poziomie utrzymuje się zainteresowanie gruntami w Zabrzu kolejne przetargi zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.