Zabrze przestrzenią rozwoju

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli oświaty

14.12.2018

13 grudnia, w restauracji "Pod Kasztanami", odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe oświatowego środowiska Zabrza. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, wieloletni przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara oraz zastępca dyrektora gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Wojciech Zając.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik pogratulowała przybyłym sukcesów zawodowych i osiągnięć dydaktycznych. Prezydent podkreśliła jak ważna jest praca na rzecz młodych mieszkańców Zabrza, wspólne budowanie warunków do nauki i rozwoju nowego pokolenia. Podziękowała równocześnie za entuzjazm z jakim dyrektorzy i nauczyciele podchodzą do swoich zadań oraz za ich zaangażowanie i odpowiedzialność, jaką na siebie przyjmują.

Podczas spotkania swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu przygotowani przez Katarzynę Kupiec. W trakcie wieczoru wystąpił również zespół „Maes – trio”.