Przedszkole nr 43 w Zabrzu nagrodzone w konkursie Fasada Roku 2018!

14.12.2018

Przedszkole nr 43 przy ul. Klonowej w Zabrzu jest jednym z pięciu obiektów w Polsce, które zostały uhonorowane w konkursie Fasada Roku 2018.

W tym roku komisja wybierała spośród 150 elewacji, które zgłoszono do konkursu z terenu całej Polski. Pod uwagę brano m.in. kolorystykę i strukturę, architektoniczne detale, oceniano relację budynku z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji, także poszanowanie historycznej tradycji.

W kategorii budynek po termomodernizacji wygrało Przedszkole nr 43 przy ul. Klonowej w Zabrzu. Jury podkreśliło znakomite dopasowanie i połączenie istniejącej bryły budynku z dobudowaną częścią, a także doskonałą kompozycję kolorów. Za ten efekt odpowiadało biuro ProjektPlusArchitekci Grzegorza Tkacza i Tomasza Borkowskiego oraz Zakład Remontowo-Budowlany Plast-Bud Mariusza Dawidowskiego.

Zwycięstwo w krajowym konkursie oznacza nominację do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge. Zabrzańskie przedszkole będzie walczyć o tytuł Europejskiej Fasady Roku.

Konkurs „Fasada Roku” od lat organizuje firma Baumit. W jury zasiadają architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem oraz przedstawiciele mediów branżowych.