Zabrze przestrzenią rozwoju

Już w poniedziałek – Impreza Świąteczna z Zimową Paradą

13.12.2018

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) zapraszamy na Imprezę Świąteczną w ramach Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Startujemy o godz. 14.30 z placu Wolności. Odwiedzą nas Elfy, będzie karuzela, fotobudka, piękne kolędy w wykonaniu Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i wiele innych atrakcji. O godz. 15.00 rozpocznie się wydawanie choinek! Wystarczy zrobić na Jarmarku zakupy za min. 20 zł i przynieść paragon i/lub bon z pieczątką sprzedawcy do punktu wydawania choinek.

Z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można skorzystać do 21 grudnia.

Jarmark tradycyjnie zagościł w samym sercu Zabrza – na placu Wolności, gdzie wśród choinek, aromatu grzanego wina i pachnących cynamonem pierników na mieszkańców Zabrza i przyjezdnych gości czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.
W klimatycznych drewnianych budkach można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego.

Na 17 grudnia zaplanowano świąteczną imprezę połączoną z zimową paradą z elfem. Wystąpią dzieci ze Studia Artystycznego Maciej, a w tanecznej odsłonie zaprezentują się Zachustowane Mamy. Będą pokazy żonglerki chorągwiami oraz koncert orkiestry dętej. Na placu Wolności stanie świąteczna karuzela oraz fotobudka. Będzie też można pomalować sobie twarz albo zrobić świąteczny tatuaż. W programie znalazło się także przekazanie prezydent miasta Betlejemskiego Światła Pokoju. Impreza potrwa od godz. 14.30 do 18.00.