Młodzi zabrzanie włączyli się w akcję "Maraton Pisania Listów"

11.12.2018

Prawie 1600 listów napisali w bieżącym roku zabrzanie i zabrzanki w ramach akcji „Maraton Pisania Listów” organizowanej od 2001 roku przez Amnesty International.

W Zabrzu maraton zainaugurowano w 2002 roku, w rokitnickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12. W 2018 roku maraton odbywał się w ośmiu zabrzańskich szkołach oraz (zorganizowany przez inicjującą swoje działanie zabrzańską Grupę Lokalną Amnesty International) w siedzibie Stowarzyszenia „Otwarte Miasto”.

W ostatni weekend, 8 i 9 grudnia, miało miejsce zwieńczenie akcji „Maraton Pisania Listów” organizowanej od 2001 roku przez Amnesty International. Członkowie i sympatycy AI piszą wtedy masowo listy w obronie osób, które są prześladowane za swoje poglądy, wyznawane wartości, korzystanie z wolności wypowiedzi. W tym roku bohaterkami maratonu były obrończynie praw człowieka z całego świata, działające na rzecz poprawy warunków życia i praworządności w swoich krajach.

Na chwilę obecną w Polsce zliczono ponad 265 tysięcy listów. Łącznie, na obecna chwilę, potwierdzono, że zabrzanki i zabrzanie napisali co najmniej 1571 listów (nie wpłynęły jeszcze wszystkie raporty).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.amnesty.org.pl w zakładce maraton oraz na stronie https://www.facebook.com/events/2206982929622086/