VII Turniej Piłki Ręcznej Młodzików i Młodzików Młodszych "Barbóręczna 2018"

10.12.2018

Przed nami kolejna, siódma już edycja Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików i Młodzików Młodszych ,,Barbóręczna 2018”. 16 grudnia, na boisku spotkają się drużyny: VIVE Kielce, SKS Kusy Kraków, SP 16 Piotrków Trybunalski oraz gospodarz turnieju -SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W turnieju, który odbędzie się w hali sportowej Pogoń zabrze przy ul. Wolności 406, wezmą udział zawodnicy rocznika 2004 i 2005 i młodsi. Zawody rozpoczną się o godz. 9.30. Na godz. 11.20 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju, a zakończenie na godz. 16.00.

Celem tej cyklicznej imprezy jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie Zabrza na arenie ogólnopolskiej.

– Chcemy, żeby turniej był dostępny dla mieszkańców miasta Zabrze, a w szczególności jego dzielnicy Zaborza. Jego mieszkańcy są bowiem od lat związani z piłką ręczną i klubem działającym na jego terenie – tłumaczą organizatorzy. – Chcemy również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragniemy propagować ideę „przez sport do zdrowia”, a także kształtować postawę kulturalnego kibicowania zgodnie z zasadą ,,fair play". Poprzez zorganizowanie turnieju pragniemy włączyć się też w propagowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Akcję ,,STOP zwolnieniom z WF-u”, która kreuje postawę: Sport – nawyk na całe życie.