Trwa Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta"

04.12.2018

Paradą św. Mikołaja, która przeszła od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności, do placu Wolności rozpoczął się wczoraj oficjalnie Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”.

Przedstawiciele organizatorów – zabrzańskiego magistratu, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – wraz z mieszkańcami dokładnie o godz. 17.00 zaświecili miejską choinkę, która tradycyjnie stanęła na placu Wolności.

Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku nie zabrakło świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem i jego pomocnikami. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi zabrzanie, którzy mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" potrwa do 21 grudnia. W klimatycznych drewnianych budkach będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Więcej: http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/zabrzanski-jarmark-bozonarodzeniowy-%E2%80%9Eida-swieta%E2%80%9D