"Biała Sobota" w ZUS

28.11.2018

Chorobowe bez papierka od 1 grudnia (e-ZLA)

Już w najbliższą sobotę tj. 1 grudnia e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich.

W związku z tym dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej. W piątek 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników sal obsługi klienta zabrzańskiego Oddziału ZUS do godz. 18. Dzień później czyli 1 grudnia, Oddział ZUS w Zabrzu organizuje tzw. Białą Sobotę (godz. 9-13), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wszyscy ci lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Zabrzański Oddział ZUS serdecznie zaprasza do wszystkich terenowych jednostek – siedziby Oddziału ZUS w Zabrzu, Inspektoratu ZUS w Tarnowskich Górach, Biura Terenowego ZUS w Bytomiu i Gliwicach.

Przez cały weekend będzie można skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 16 00. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach tj. od 6 do 22.

Zabrzański Oddział ZUS również uruchomił dodatkowe linie telefoniczne.
Więcej informacji w zakresie e-ZLA można uzyskać przez cały grudzień w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 502 009 884 lub 502 001 307.