Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą święta”!

26.11.2018

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą nasze miasto w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”. Impreza rozpocznie się w tym roku 3 grudnia i potrwa do 21 grudnia.

To z pewnością jedno z najbardziej ciepłych i klimatycznych wydarzeń w naszym mieście, impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowana do szerokiej publiczności. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Od 3 do 21 grudnia stoiska handlowe będą otwarte w godz. 10.00-18.00. W świątecznych domkach każdy znajdzie coś dla siebie. Od biżuterii i ceramiki po odzież i ozdoby świąteczne. Nie zabraknie też rękodzieła i bożonarodzeniowych pyszności: pierników, miodów, wędlin i serów. Na rozgrzanie będzie można skosztować aromatycznego grzanego wina.

Oficjalne otwarcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się 3 grudnia. Tego dnia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik weźmie udział w paradzie św. Mikołaja, która przejdzie od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności, do placu Wolności (start o godz. 16.15), a następnie wraz z mieszkańcami zaświeci miejską choinkę (godz. 17.00).

Na placu Wolności można będzie wziąć udział w Mikołajowym Party, nie zabraknie też świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem i jego pomocnikami. Na scenie zaprezentują się najmłodsi zabrzanie, którzy będą mieli możliwość pokazać swoje talenty szerszej publiczności.

17 grudnia, w godz. 14.30-18.00, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z zimową paradą, którą ulicą Powstańców Śląskich do placu Wolności poprowadzi Elf. Świąteczne melodie zaprezentują nam dzieci ze Studia Artystycznego Maciej. Elfy Św. Mikołaja wystąpią z pokazem żonglerki chorągwiami, a Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego zagra świąteczny koncert.

Odwiedzających nasz Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy zachwyci też z pewnością świąteczna karuzela, anielskie animacje na szczudłach, świąteczna fotobudka, w której będzie sobie można wykonać pamiątkowe zdjęcia, świąteczne tatuaże czy malowanie buziek.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 21 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl 

3 GRUDNIA, godz. 14.30 – 18.00
OTWARCIE JARMARKU I PARADA ŚW. MIKOŁAJA, Plac Wolności
• Na zimową nutkę – występy dzieci
• Mikołajkowe Party z mega pluszowymi maskotkami
• Parada św. Mikołaja z fajerwerkami
Przemarsz – od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności do Placu Wolności
• Uroczyste zaświecenie choinki miejskiej z udziałem Pani Prezydent
• Spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami
• Świąteczne animacje

17 GRUDNIA, godz. 14.30 – 18.00
IMPREZA ŚWIĄTECZNA Z ZIMOWĄ PARADĄ Z ELFEM, Plac Wolności
• Świąteczne melodie – występy dzieci ze Studia Artystycznego Maciej
• Zachustowane Mamy w tanecznej odsłonie
• Christmas Celebration – przedświąteczna zabawa dla całej rodziny
• Zimowa Parada z Elfem
Przemarsz – od ulicy Powstańców Śląskich do Placu Wolności
• Uroczyste spotkanie prezydenta Zabrza z mieszkańcami – Betlejemskie Światło Pokoju
• Koncert świąteczny – Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego
• Pokaz żonglerki chorągwiami
• Rozdajemy żywe choinki.

DODATKOWE ATRAKCJE:
• Świąteczna karuzela
• Anielskie animacje na szczudłach
• Zimowe pluszowe maskotki
• Choinka prezentów – konkursy z nagrodami
• Świąteczna fotobudka – pamiątkowe zdjęcia z Jarmarku
• Mega bałwanek i Mikołaj
• Świąteczne tatuaże
• Skrzynka pocztowa do Mikołaja
• Rozdawanie prezentów przez Mikołaja
• Malowanie buziek.

3 – 21 GRUDNIA, godz. 10.00 – 18.00
ZABRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY, Plac Wolności
• Rękodzieło artystyczne
• Ozdoby świąteczne
• Bożonarodzeniowe smakołyki
• Grzańce, pierniki, swojskie ciasta
• Kuchnia regionalna.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.