Za nami konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji centrum przesiadkowego

23.11.2018

Wczoraj w zabrzańskim magistracie odbyły się kolejne konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji centrum przesiadkowego w Zabrzu. Jego budowa będzie jedną z największych inwestycji drogowych w historii miasta.

Tego typu spotkania są niezwykle cenne, gdyż to właśnie od mieszkańców będzie zależało, gdzie usytuowane zostanie centrum przesiadkowe. Konsultacje, które odbyły się 22 listopada w Zabrzu, poprowadzili przedstawiciele firmy Projekt LPW Sp. z o.o., którzy tłumaczyli zalożenia Zrównoważonego Planu Mobilności Miejskiej Miasta Zabrze mającego powstać w wyniku analizy przeprowadzonych wśród mieszkańców ankiet.

Badania ankietowe, które rozpoczęły się w Zabrzu 1 października potrwają do 30 listopada. Prowadzone są zarówno w instytucjach publicznych, zakładach pracy, jak i w szkołach ponadgimnazjalnych. Dotyczą preferencji wyboru środka transportu, oceny zaspokajania potrzeb przewozowych w zakresie częstotliwości, czau i kosztów przejazdu podrózowania oraz systemu informacji pasażerskiej istniejącej komunikacji. W ankietach padają pytania nie tylko o kryteria wyboru środka transportu, ale też o ponoszone koszty, czas przejazdu, niezawodność, dostępność przestrzenną oraz bezpieczeństwo.

Prowadzą je ankieterzy terenowi, przy czym ankiety można wypełniać samodzielnie bądź wypełniając na miejscu kwestionariusz, np. podczas wizyty w jednym z urzędów czy innych instytucjach publicznych.

Badanie terenowe, prowadzone przez ankieterów, rozpoczęły się 1 października i potrwają do 30 listopada.

Ankiety można wypełnić także on-line klikając w poniższe linki:
https://wypelnij.online/628566 – dla mieszkańców Zabrza

https://wypelnij.online/427653 – dla osób mieszkających poza Zabrzem, ale podróżujących po Zabrzu.

UWAGA! Swoje sugestie można zgłosić także bezpośrednio biorąc udział w konsultacjach społecznych, które odbędą się 22 listopada, o godzinie 16.00, w sali 100 przy ul. Wolności 286 (1 piętro).

Szczegóły znajdziecie Państwo pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfT4QNs0xWPgDJCTY2ha8k-8YDZelJe…