Konkurs "Zabrzański Biznesplan" – dotychczasowi Laureaci cd.

23.11.2018

Dziś kolejny wpis o dotychczasowych Laureatach konkursu "Zabrzański Biznesplan".

Paweł Kasperek – III miejsce w konkursie "Zabrzański Biznesplan 2013"

Od momentu udziału w konkursie „Zabrzański Biznesplan” firma KSK-Developments przekształciła się z własnej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka zajmuje się produkcją innowacyjnych urządzeń dla szeroko rozumianego projektu "SMART CITY". Komunikują się one bezprzewodowo, stając się elementami burzliwie rozwijającej się sieci Internetu Rzeczy (IoT). Obecnie firma oferuje produkty z obszarów: budowy podziemnych instalacji inżynierskich metodami bezwykopowymi, zarządzania ruchem kołowym i pieszym w aglomeracjach miejskich, monitoringu procesów biochemicznych w kompostowniach miejskich.
Urządzenia KSK-Developments Sp. z o.o. można spotkać w wielu lokalizacjach w Polsce:
– przyciski sensorowe dla pieszych obsługują przeważającą część skrzyżowań w Gliwicach,
– bezprzewodowy, magnetyczny system detekcji wolnych miejsc parkingowych na powierzchniach niezadaszonych zarządza systemem P+R w Czempiniu,
– bezprzewodowe lance pomiaru temperatury i tlenu są elementem systemu kompostowania odpadów miejskich w Zakładzie Utylizacji Odpadów MPGK Katowice.
Oprócz odbiorców krajowych firma eksportuje także do krajów Unii Europejskiej i Turcji.
KSK-Developments świadczy również usługi projektowe oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego LED dla pojazdów wojskowych. Opracowaną elektronikę można spotkać w powietrzu, na lądzie, wodzie (i pod).
Aktualnie firma rozwija nową gałąź rynku klienta indywidualnego, opracowując urządzenia oparte o technologię NBIoT.
O działalności i produktach można poczytać na stronie www.ksk-dev.com