Zabrze przestrzenią rozwoju

Repertuar Teatru Nowego w listopadzie. Premiera!

30.10.2018

"To, co najpiękniejsze", w reżyserii i scenografii Zbigniewa Stryja to premierowy spektakl Teatru Nowego w Zabrzu, który po raz pierwszy na scenie kameralnej w Parku Hutniczym będzie można zobaczyć już 11 listopada. Data premiery nie jest przypadkowa, gdyż spektakl wystawiony zostanie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

To spektakl złożony z trzech jednoaktówek Mariana Hemara, jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę to doskonały pomysł do wystawienia tej teatralnej premiery. Jak przeczytamy na stronie internetowej Teatru Nowego w Zabrzu – "Norwid, Chopin, Fredro…to postacie, o których pisze Hemar, oni i ich adwersarze, oni i ich czasy, niewola marzenia o swobodzie i ich zmaganie się ze złem. Co znaczyły kiedyś tak ważne słowa jak patriota, demokrata, kosmopolita? Co znaczą dziś? Czy historia uczy? Czy doświadczenia pokoleń to gwarancja bycia lepszym Polakiem? Odpowiedzi… w naszym spektaklu".

Widzów z pewnością ucieszy też wiadomość, iż w listopadzie na afisz wracają: "Hotelowe manewry", "Wiśniowy sad","Ku kluk klan w Krainie Miłości", a dla najmłodszych "Plastusiowy pamiętnik".

Rezerwacja biletów pod nr tel.: (32) 271-54-93. Więcej informacji na: www.teatrzabrze.pl