Zabrze przestrzenią rozwoju

Przedszkole nr 19 w Zabrzu po remoncie

30.10.2018

Zakończono termomodernizację Przedszkola nr 19 w Zabrzu przy ul. Konopnickiej 1. Placówka zyskała nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim, dzięki jej dociepleniu, zmniejszy się zużycie energii w budynku. Prace remontowe trwały ponad rok – od września 2017 roku do października br. Dzisiaj dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola mogą wreszcie korzystać z odnowionej placówki i nowych udogodnień.

Serdecznie gratuluję dyrekcji przedszkola i pracownikom zakończenia prac remontowych. Cieszę się, że wspólnie możemy tworzyć wyjątkową atmosferę i takie warunki, w których nauka i zabawa staje się niezwykłą intelektualną przygodą – mówiła podczas spotkania z okazji zakończenia prac prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prace w ramach inwestycje objęły docieplenie ścian zewnętrznych budynku przedszkola – izolacja cieplna ścian wraz z kolorystyką elewacji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic budynku, wymiana starych okien drewnianych i stalowych, instalacji co, wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, instalacji wody zimnej i wody ciepłej zasilanej ze stacji wymienników, docieplenie pomieszczeń użytkowych na II piętrze oraz stropów nad piętrem w częściach strychowych, przełożenie dachówki na całym dachu, oraz dostosowanie komunikacji – dojścia dla osób niepełnosprawnych.

Poza pracami termomodernizacyjnymi, w ramach robót uzupełniających, przeprowadzono kompleksowy remont łazienek dla chłopców i dziewczynek na parterze oraz łazienki na piętrze, wykonano także łazienki dla personelu przedszkola w piwnicy i na poddaszu budynku. W ramach prac uzupełniających wykonano również wewnętrzną instalację hydrantową w budynku.

Zadanie realizowane było przez firmę Zakład Budowlano – Instalacyjny ALFA Wojciech Caputa z Gliwic. Koszt zadania podstawowego to 1.063.238,74 PLN brutto, natomiast zadania uzupełniające wyniosły 92.282,56 PLN brutto.