Zabrze przestrzenią rozwoju

Zapraszamy we wtorek na spotkanie w sprawie dofinansowania wymiany starych źródeł ciepła

26.10.2018

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie informacyjne w ramach Rządowego Programu CZYSTE POWIETRZE, które odbędzie się we wtorek 30 października o godz. 17:00, w sali 207 budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 5-7.

Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Podstawowym warunkiem udzielenia dofinansowania jest wymiana starych źródeł ciepła – pieców i kotłów na paliwa stałe/zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu.

W trakcie spotkania prezentowane będą założenia Programu, omawiane rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również przedstawiony sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Program rozpoczął się we wrześniu 2018 r., a realizowany będzie do 2029 r.

Spotkanie będzie też okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. Prowadzący spotkania eksperci przedstawią również problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych, w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk.

Więcej informacji o Programie CZYSTE POWIETRZE na: www.wfosigw.katowice.pl, w zakładce „Program CZYSTE POWIETRZE”.