Szkoła Podstawowa nr 40 Specjalna w Zabrzu ma nową siedzibę

23.10.2018

Szkoła Podstawowa nr 40 Specjalna w Zabrzu ma nową siedzibę Dzisiaj przy ul. Bytomskiej 94 odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 40 Specjalnej w Zabrzu. Kompleksowy remont siedziby, do której przeniosła się placówka, wyniósł ponad 173 tys. zł.

Uroczystość była okazją do podziękowań osobom, które zaangażowały się w prace – rodzicom uczniów, nauczycielom, a także księdzu Janowi Matyskowi, proboszczowi Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz księdzu Bolesławowi Waśkiewiczowi, proboszczowi Parafii św. Jana Chrzciciela. Szczególne podziękowania dyrektor szkoły Stanisława Stus skierowała do Ryszarda Gorczycy, przedstawiciela firmy Amper – wykonawcy prac remontowych oraz  Gabrieli Pudlo – Chojnackiej, która od lat wspiera szkołę.

Chciałam Państwu pogratulować nowego szkolnego domu, wiem jak bardzo byliście zaangażowani w prace związane z remontem i przeprowadzką, za co serdecznie dziękuję. Cieszę się, że dzieci będą mogły uczyć się w lepszych warunkach – mówiła do zebranych nauczycieli i dyrekcji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Otwarcie nowej siedziby SP nr 40 było okazją do pochwalenia się ambitnymi planami na najbliższą przyszłość. Dyrekcja placówki chce m.in. odtworzyć infrastrukturę multimedialną, sale terapeutyczne oraz salę do relaksu, ogród sensoryczny. Mają tu także powstać: salka gimnastyczna, przebieralnia oraz siedziska na korytarzach.

Do roku szkolnego 2010/2011 do SP nr 40 uczęszczali uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, a od roku szkolnego 2011/2012 oprócz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną także uczniowie z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz afazją.