Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z podróżniczką

23.10.2018

Dzisiaj, o godz. 17.00, w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu-Biskupicach, odbędzie się spotkanie z Marzeną Filipczak – podróżniczką i pisarką.

To kolejne wydarzenie organizowane przez MBP w zabrzu w ramach projektu "Biblioteka różnie-podróżnie" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marzena Filipczak wędruje solo, bo w ten sposób – jak twierdzi – wszystko odczuwa się „bardziej” – i miejscowi są śmielsi w stosunku do przybysza, i przybysz ma potrzebę częściej do nich podejść. Owocem jej pierwszej podróży była wydana w 2009 r. książka „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”. To relacja z włóczęgi po Indiach, Tajlandii, Malezji, Kambodży i Wietnamie oraz praktyczny poradnik, jak się do takiej podróży przygotować i poradzić sobie z trudnościami na miejscu. „Jadę sobie” sobie zostało uhonorowane Nagrodą Magellana jako najlepsza książka podróżnicza 2009 r. W kolejnych latach Marzena Filipczak napisała jeszcze „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”, "Między światami" oraz "Rozważnie i romantycznie. Poradnik dla podróżujących kobiet (oraz ich mężczyzn, żeby nie bali się ich wypuścić z domu)". W żywy, barwny i często humorystyczny sposób opisuje swoje przeżycia i doświadczenia, jednocześnie nie skąpiąc praktycznych porad, jak wędrować po świecie niedrogo, bezpiecznie i z pożytkiem dla siebie.