Zabrze przestrzenią rozwoju

W Zabrzu gościła delegacja z Chin

18.10.2018

Dzisiaj, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religii 1, gościła kilkunastoosobowa delegacja z Chin. Przedstawiciele chińskich instytucji wspierających przedsiębiorców, a także sami przedstawiciele biznesu to goście tegorocznej, ósmej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który od wczoraj trwa w Katowicach. Do Zabrza przyjechali na zaproszenie prezydent naszego miasta Małgorzaty Mańki-Szulik.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania oferty Miasta Zabrze, szczególnie tej nakierowanej na inwestorów – także zagranicznych, z myślą o których utworzono w Zabrzu specjalną strefę ekonomiczną. Warto przypomnieć, iż zabrzańska strefa ekonomiczna to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. W ostatnich latach miasto zainwestowało w jej rozwój 65 mln zł. Na kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów przeznaczone zostało 56 mln zł. Sfinalizowanie tego zadania sprawiło, że Zabrze i KSEE mogą zaprezentować inwestorom atrakcyjną ofertę. Atutami są dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii. Infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.

W spotkaniu z delegatami z Chin, ktore poprowadził Rafał Kobos, pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. inwestorów, udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba, naczelnik Biura ds. Współpracy z Zagranicą Ewa Pawłowska, Adam Konka – prezes Śląskiego Parku Technologii Medycznych – Kardio Med Silesia w Zabrzu oraz przedstawiciele Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.