Kolejne nowe mieszkania w Zabrzu

17.10.2018

Przy ul. Żywieckiej w Zabrzu oddano dziś do użytku nowe mieszkania. W 3 budynkach znajduje się 31 mieszkań. Osiedle w Kończycach powstaje przy współpracy Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z Tarnowskich Gór. 

 

Podczas spotkania Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza podkreślała, ze budowa nowych mieszkań to jeden z priorytetów dla samorządu. Z kolei Franciszek Paśmionka, prezes MTBS Tarnowskie Góry wskazał, że przy ul. Żywieckiej powstawać będą kolejne budynki przy wsparciu Miasta Zabrze.

Inwestycja jest kontynuacją przedsięwzięcia obejmującego budowę osiedla 12 budynków przy ul. Żywieckiej. Budynki zaprojektowane zostały przez biuro usług architektonicznych Profil sp. o.o. jako obiekty wielorodzinne zrealizowane pn. „Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych nr 4, 6, 7 przy ul. Żywieckiej wraz z niezbędną infrastrukturą i parkingiem”.

W każdym budynku na parterze przewidziano mieszkania i pomieszczania gospodarcze, w tym suszarnie, pomieszczenia na wózki i rowery, oraz komórki lokatorskie przedzielone do każdego mieszkania. Łącznie we wszystkich budynkach znajduje się 31 mieszkań o powierzchni użytkowej od 38,33 do 78,16 ogólna powierzchnia użytkowa mieszkań to 1 807,28m2. Budynki o konstrukcji tradycyjnej w mieszanym układzie konstrukcyjnym, z murowanymi ścianami konstrukcyjnymi. Wszystkie pomieszczenia w budynkach zaprojektowano i wykonano w sposób gwarantujący bezpieczeństwo użytkowników. Rozwiązania techniczne przewidziane dla obsługi mieszkańców odpowiadają wymaganiom przewidzianym przepisami BHP, p.poż, sanitarnymi oraz prawa budowalnego.

Budynki wyposażone są w podstawowe instalacje wewnętrzne: ciepłej i zimnej wody użytkowej, instalację gazową, centralnego ogrzewania, kotłownie gazowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, instalacji elektrycznej, odgromowej oraz RTV i Internetu. We wszystkich mieszkaniach ułożono posadzki z płytek ceramicznych i paneli podłogowych. Ściany w łazienkach i kuchni wyłożono ceramiką. Łazienki wyposażono w wanny, spłuczki i umywalki. Na terenie inwestycji znajduje się parking z 31 miejscami postojowymi.

Koszt budowy bloków to kwota ok. 6 milionów 300 tysięcy złotych. Budowę sfinansowano ze środków własnych MTBS oraz przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego.