W Grzybowicach powstanie nowa sala gimnastyczna

15.10.2018

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Zabrzu do końca kwietnia 2020 r. powstanie nowoczesna sala gimnastyczna wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą techniczną. Łączny koszt całej inwestycji ma wynieść 5 161 998,35 zł.

15 października odbyło się uroczyste podpisanie umowy pod budowę tej nowej inwestycji. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrzu Marek Żywiołek. Nie zabrakło też przedstawicieli wykonawcy robót – firmy RISER z Jaworzna.

Na terenie placu budowy zgromadzili się nauczyciele, trenerzy, uczniowie oraz rodzice, którzy swoją obecnością podkreślili, jak ważne jest to wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.

Zakres robót obejmuje: budowę nowej sali gimnastycznej o powierzchni liczącej ok. 1161,94 m2 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną; budowę łącznika oraz wyposażenie obiektu w specjalistyczny sprzęt sportowy.

 Zakończenie wszystkich robót i protokolarne przekazanie budynku do użytkowania powinno odbyć się do 30 czerwca 2020 r.

Zabrze duże środki inwestuje w oświatę, bo to bardzo dobrze wydane pieniądze– stwierdziła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Ta wielka inwestycja, na którą wszyscy czekali, z pewnością przełoży się na wspaniałe osiągnięcia sportowe. Gratuluję i życzę uczniom i nauczycielom wspaniałych chwil na treningach – dodała prezydent Zabrza.