Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska"

15.10.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska". Jest to projekt realizowany w br. z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

Do tej pory MBP w Zabrzu gościła już kilku znakomitych autorów powieści kryminalnych i sensacyjnych: Wojciecha Bauera, Marcina Melona, Wojciecha Chmielarza, Przemysława Semczuka i Janusza L. Wiśniewskiego.

We wtorek (16 października), o godz. 18.00, w Bistro Cytat zlokalizowanym na zabrzańskim dworcu PKP, odbędzie się kolejne spotkanie – tym razem z duetem pisarskim: Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi.

Małgorzata Fugiel-Kuźmińska z wykształcenia i zamiłowania jest antropologiem kultury, zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami. Michał Kuźmiński jest dziennikarzem, wicenaczelnym "Tygodnika Powszechnego, a także autorem i tłumaczem tekstów piosenek oraz blogerem.

Oboje są entuzjastami Krakowa, który ich połączył, a zwłaszcza kultowej dzielnicy Kazimierz, dzięki któremu napisali swoją pierwszą książkę "Sekret Kroke”. Potem była "Klątwa Konstantyna" i cykl etnokryminałów z duetem śledczym złożonym z antropolog kultury Anny Serafin oraz dziennikarza Sebastiana Strzygonia. – Człon "etno" odnosi się do całego pomysłu serii, żeby to były kryminały osadzone w miejscach, które są wyraziste i różnią się od tej standardowej Polski. Stąd Podhale w "Ślebodzie", Śląsk w "Pionku" i Sądecczyzna w "Kamieniu" – wyjaśnił w jednym z wywiadów Michał Kuźmiński. Za swoją pierwszą powieść byli nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru.