Za nami Koncert Oratoryjny z udziałem Chóru IX Symfonii z Miasta Takasaki

11.10.2018

Wczoraj, w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbył się wyjątkowy Koncert Oratoryjny z udziałem Chóru IX Symfonii z Miasta Takasaki.

Wśród publiczności zasiedli m.in. goście z Japonii, a wśród nich wiceprzewodniczący Rady Miasta Takasaki Yukio Negishi, Emi Horiuchi – dyrektor Japońskiego Centrum Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Sawako Shibata – dyrektor Impresariatu Centrum Międzynarodowej Wymiany Kulturalnej w Tokio, Mirosław Błaszczak – pełnomocnik Centrum Wymiany Polska-Japonia, Tsukasa Kawada – ambasador Japonii w Polsce, a także przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzata Mańką-Szulik oraz licznie przybyli mieszkańcy Zabrza.

W programie wieczoru znalazła się monumentalna IX Symfonia d-moll z „Odą do radości” Ludwiga van Beethovena, którą wykonali: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, Chór IX Symfonii z Miasta Takasaki przy współudziale zabrzańskiego chóru Resonans con tutti oraz soliści: Ewelina Szybilska – sopran, Roksana Wardenga – mezzo, Łukasz Gaj – tenor i Sebastian Marszałowicz – bas. Całość od pulpitu dyrygenckiego poprowadził Sławomir Chrzanowski.