Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim

10.10.2018

Tomasz Sekielski – dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy – będzie gościem specjalnym spotkania, na które w najbliższy czwartek zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim odbędzie się w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP przy ul. Wyzwolenia 4. Początek – godz. 17.00.

Tomasz Sekielski współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. „Fakty”, „Prześwietlenie”, „Teraz my!”, „Czarno na białym”. Jest laureatem najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych.

Jako pisarz zadebiutował sensacyjną powieścią „Sejf”, wydaną w 2012 r., która wraz z późniejszym „Obrazem kontrolnym” oraz „Gniazdem kruka” stworzyła trylogię osnutą wokół motywu tytułowego Sejfu, siedziby Agencji Wywiadu, która powstała ze zbudowanego za czasów PRL schronu przeciwatomowego. W 2015 r. Tomasz Sekielski wydał pierwszy tom kolejnego thrillera spod znaku political fiction „Zapach Suszy”. Zamachy terrorystyczne, handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem to tematy, które pojawiają się w wykreowanej przez dziennikarza rzeczywistości. Rok temu ukazał się „Smak Suszy”, stanowiąc drugą część zapowiadanej przez pisarza trylogii.