Medale dla Jubilatów

10.10.2018

10 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zabrzu odbyła się uroczystość, podczas której Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza wręczyła Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

 

Medale otrzymały zabrzańskie małżeństwa, które mogą poszczycić się 50-leciem, 60-leciem i 65-rocznicą ślubu. Gratulacje i wyrazy uznania przekazali Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Sławomir Kenig, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zabrzu oraz ksiądz Arkadiusz Kinel, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu.

– Drodzy Jubilaci, gdy się tak na Was patrzy, to chciałoby się na co dzień czerpać z Waszego doświadczenia, radości życia i umiejętności bycia z sobą na dobre i na złe – zwróciła się do przybyłych prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – „Przyszłość Europy, przyszłość Świata idzie przez rodzinę” – to bardzo ważne i znaczące słowa, które zostawił nam Papież Polak. Pamiętając o nich i kierując się nimi w codziennym życiu, powinniśmy się starać budować. I Wy nas tego nauczyliście. Pokazaliście nam, że warto angażować się w małżeństwo, w życie rodziny, warto o rodzinę dbać. Ten rozpędzony świat trochę nie pozwala nam zatrzymać się nad wartościami, które są ważne, a Wy pokazujecie, jak wprowadzając je w życie budować stabilnie i trwale.