Konferencja i warsztaty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

09.10.2018

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu zaprasza na VII Regionalną Konferencję z cyklu "Psychologia a Medycyna" pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – za co odpowiada twój mózg” oraz związane z nią zajęcia warsztatowe. Wydarzenie rozpocznie się 16 października o godz. 12.00 w Hotelu Diament przy ul. 3 Maja 122 a w Zabrzu.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, metropolita katowicki – arcybiskup Wiktor Skworc oraz dyrektor gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Jacek Tarkota.

Prelegenci skupią się w swoich wystąpieniach m.in. na zmianach neurorozojowych u dzieci i młodzieży, sieciach somatycznych, czy też powiązaniach między zmysłami a mózgiem.

24 października, w siedzibie PPP w Zabrzu przy ul. 3 Maja 93 a, odbędą się zajęcia warsztatowe dla wychowawców, nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów. O budowaniu odporności dziecka, stresie i relaksie opowie Anna Lison-Stankiewicz – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
Kolejne zajęcia warsztatowe zaplanowano na 7 listopada i 14 listopada.

W załączeniu szczegółowa informacja nt. VII Regionalnej Konferencji z cyklu "Psychologia a medycyna".