Zabrze przestrzenią rozwoju

Dzień otwarty na osiedlu Trocera w Zabrzu

08.10.2018

Dzisiaj przyszli mieszkańcy osiedla Trocera mogli obejrzeć jak wyglądają mieszkania, do których klucze otrzymają w przyszłym roku.

Jak zapewniła podczas dnia otwartego Renata Lemańska, prezes Zarządu Budynków Mieszkaniowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., prace na osiedlu przebiegają zgodnie z harmonogramem, planowane zakończenie inwestycji to II kwartał 2019 r. Na osiedlu znajdzie swoje wymarzone mieszkanie 72 najemców z rodzinami, w sześciu czterokondygnacyjnych blokach. Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych lokatorów. Są to zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu oraz trzypokojowe, o powierzchni od 33 m2 do 65 m2.

Cieszę się, że dzięki dobrej i sprawnej współpracy miasta z ZBM TBS Sp. z o.o. już wkrótce nasi mieszkańcy będą się mogli cieszyć pięknymi i nowoczesnymi mieszkaniami. Myślę, że lokalizacja osiedla oraz zagospodarowanie terenu wokół sprawi, że będzie to wygodne i przyjemne miejsce do życia – mówiła podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

Kameralna lokalizacja, nowoczesne budownictwo, szeroki wachlarz wyboru mieszkań, duży parking i bliskość centrum miasta to tylko niektóre atuty osiedla Trocera. Oferta zamieszkania na osiedlu jest bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: zaplanowano tu plac zabaw, ławeczki wśród zieleni, a samo usytuowanie osiedla Trocera gwarantuje bliskość szkół i przedszkoli. Nabór na mieszkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co zasku tkowało sprawnym podpisaniem umów partycypacji. Mieszkania na wynajem na osiedlu Trocera w Zabrzu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie i wygodnie w centrum miasta, nie angażując ogromnych środków finansowych.

Wykonawcą inwestycji jest firma STB Sp. z .o. o. z siedzibą w Częstochowie, będąca Liderem Konsorcjum.