3. urodziny "Targowiska pod Ratuszem"

08.10.2018

W najbliższą środę (10 października) zabrzańskie "Targowisko pod Ratuszem" świętować będzie trzecie urodziny. Mijają bowiem już trzy lata od otwarcia Targowiska po modernizacji. I właśnie z tej okazji Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji wraz z kupcami zapraszają na I Turniej Szachowy o Puchar Targowiska.

Nie zabraknie też urodzinowego tortu oraz innych niespodzianek przygotowanych z okazji 3. urodzin "Targowiska pod Ratuszem".

Warto przypomnieć, iż Targowisko przy ul. Boboli po modernizacji, którą przeszło trzy lata temu, zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim przebudowany został układ wewnętrznej komunikacji. Powstały nowe drogi dojazdowe, chodniki i parking. Nowoczesnego oblicza nabrała strefa targowa. Powstało 18 nowych pawilonów, w których mieści się 150 punktów handlowych wraz z gastronomią. Tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane. Pojawiły się też nowe rośliny oraz wzmocnienia skarpy okalającej plac targowy.

Modernizacja Targowiska w centrum Zabrza to także doskonały przykład rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Stworzone zostały dogodne warunki zarówno dla sprzedających, jak też kupujących.

Przedsięwzięcie nadzorowała Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Wykonawcą prac był Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł 7,8 mln zł. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, który oferuje preferencyjne i atrakcyjne warunki w ramach unijnego projektu Jessica. Z tego źródła pochodzi prawie 5,5 mln zł. Na 2,3 mln zł podpisano z BOŚ umowę kredytową.