I miejsce dla prezydent Zabrza w rankingu Dziennika Zachodniego

05.10.2018

4 października, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyła się wielka gala samorządowa, podczas której najlepsi samorządowcy z województwa śląskiego odebrali medale i dyplomy.

W trakcie uroczystości podsumowano plebiscyt „Samorządowiec Województwa Śląskiego – Oceniamy Władze”, w którym mieszkańcy województwa oddawali głosy w kategoriach „Prezydent Roku”, „Starosta Powiatu Roku”, „Wójt Roku”, „Burmistrz Roku” oraz „Radny na Medal”.

W kategorii „Prezydent Roku” nagrodę odebrała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która podczas gali dziękowała mieszkańcom za oddane głosy. – Myślę, że to dowód na to, że podczas ostatnich lat rozwoju naszego miasta, udało się wprowadzić wiele pozytywnych zmian poprawiających jakość życia w Zabrzu. Miasto pięknieje, a Zabrzanie potrafią to docenić – komentowała prezydent Zabrza.

W plebiscycie głosy można było oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu była różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku stworzony został wojewódzki ranking, który wyłonił najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii.