Nowi stypendyści programu Fortum dla Śląskich Dzieci

04.10.2018

4 października, w siedzibie firmy Fortum przy ul. Wolności 416 w Zabrzu, do grona stypendystów programu Fortum dla Śląskich Dzieci dołączyło 60 młodych mieszkańców Zabrza i Bytomia.

Celem programu, realizowanego wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie młodych zabrzan i bytomian, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, w realizacji ich pasji oraz rozwijaniu talentów i zainteresowań. Podczas spotkania stypendyści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali pakiety startowe oraz poznali animatorów, którzy będą prowadzić zajęcia w ramach programu.

Życzę wam, by udział w programie dał wam mnóstwo satysfakcji, byście mogli rozwijać swoje zainteresowania, ale przede wszystkim życzę, byście byli szczęśliwi. Pamiętajcie, że jesteście potrzebni naszemu miastu oraz całej metropolii – mówiła Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Zabrza.

To już VII edycja programu wspierającego dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Głównym celem tej inicjatywy jest wyrównanie ich szans na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie blisko 800 uczestników, z których prawie 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Program został objęty honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.