Zabrze przestrzenią rozwoju

"Fundusze europejskie na Design dla przedsiębiorców – szansa na efektywną i efektowną komercjalizację".

02.10.2018

Obserwatorium Specjalistyczne ICT działające przy Parku Naukowo-Technologicznym "Technopark Gliwice" Sp. z o.o zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. "Fundusze europejskie na Design dla przedsiębiorców – szansa na efektywną i efektowną komercjalizację".

Jeśli prowadzisz mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo, możesz uzyskać wsparcie finansowe na profesjonalną pomoc projektanta, który sprawdzi potencjał wzorniczy Twojej firmy. Zaproponuje też i opracuje funkcjonalne rozwiązania produktowe wraz z optymalną technologią ich wytworzenia. Program przewiduje także dofinansowanie inwestycji, które umożliwią wprowadzenie produktów na rynek (również zakup środków trwałych). Szczegółowy katalog kosztów znajduje się w regulaminie konkursu do poddziałania 2.3.5 POIR. Maksymalne dofinansowanie to 1,125 mln zł!
Posiadanie własnego, kojarzonego przez klientów produktu lub designu to niewątpliwy atut przedsiębiorstwa. Żeby nie pozostawać w tyle za konkurencją zwracaj uwagę na to, czego oczekują klienci od Twojego produktu i reaguj wprowadzając zmiany. Dzięki procesom wzorniczym opracujesz oryginalny design i zoptymalizujesz koszty produkcji. Bądź na bieżąco z trendami i wyróżniaj się w swojej branży!

Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:
– główne cele i założenia konkursu,
– jakie warunki trzeba spełnić, by móc aplikować,
– jaki jest maksymalny poziom dofinansowania,
– proces projektowy,
– przeprowadzenie wstępnego audytu przed złożeniem wniosku,
– kryteria wyboru projektów do dofinansowania,
– co można sfinansować,
– zachowanie konkurencyjności.

Spotkanie odbędzie się w dn. 05.10.2018 r. (piatek) godz. 11:00-14:00 w Hotelu Silesian
ul. Szybowcowa 1a, Katowice 40-502

Dojazd do hotelu: http://www.silesianhotel.pl/lokalizacja

Prowadzącym spotkanie będzie doświadczony ekspert, Pan Mateusz Góra z firmy SWIFT

W załączeniu formularz zgłoszeniowy. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w spotkaniu tylko i wyłącznie dla osób, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa.
Spotkanie informacyjne organizowane jest przez Obserwatorium ICT działające przy Parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. w ramach projektu "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, realizowanego w ramach poddziałania 1.3 Profesjonalizacja IOB, RPO WSL.

 

Więcej informacji i zgłoszenia:
Katarzyna Kowol, e-mail:katarzyna.kowol@technopark.gliwice.pl, tel:607363258