Zabrze przestrzenią rozwoju

Konkurs "Zielone Zabrze" rozstrzygnięty

19.09.2018

Już po raz 23. rozstrzygnięto konkurs "Zielone Zabrze", w którym działkowcy i ogrodnicy-amatorzy wyróżniani są za wkład na rzecz upiększania swoich ogrodów. Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się we wtorek (18 września) w restauracji "Pod Kasztanami" w Zabrzu.

– Dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień, w wolnych chwilach dbają o swoje ogrody i balkony, upiększając nie tylko swoją najbliższą przestrzeń, ale przede wszystkim nasze piękne Zabrze – gratulowała uczestnikom konkursu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Tym bardziej cieszymy się, że już niedługo takich miejsc w Zabrzu będzie jeszcze więcej, bo wspólnie staramy się, by niedługo na Zaborzu powstało kolejnych sto ogródków działkowych.

Wyróżniono prawie sto osób, które zgłosiły się w kategoriach "najpiękniejszy balkon", "najpiękniejszy ogród przydomowy", "najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym", "najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy", "najpiękniejszy ogród działkowy" oraz "najpiękniejsze rodzinne ogrody działkowe". Nagrody trafiły więc nie tylko do osób prywatnych, ale również przedstawicieli instytucji i zakładów pracy.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Zabrzu, który już teraz zaprasza do udziału w przyszłorocznej edycji.