Zmiana organizacji ruchu na czas dnia nauki oraz otwarcia trasy wodnej

10.09.2018

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że w piątek – 14 września br. nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum miasta. Jest to związane z organizacją Dnia Nauki oraz udostępnieniem trasy wodnej w Sztolni Królowa Luiza. W tym dniu, w godz. 6.00-24.00, całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ul. Karola Miarki na odcinku od zbiegu z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Objazd prowadzony będzie ulicami:

od północnej części miasta: Niedziałkowskiego – Korfantego – Wolności;
od południowej części miasta: Wolności – Dubiela – Niedziałkowskiego – Mikulczycka.

Utrzymany zostanie wjazd:

na ul. Wolności od ul. Dubiela do ul. Karola Miarki: wyłącznie do posesji i pojazdów zaopatrzenia:
na ul. Karola Miarki od ul. Powstańców Śląskich do ul. Jagiellońskiej: wyłącznie do posesji, stacji paliw ORLEN oraz pawilonu ALDI.

Objazd dla autobusów komunikacji publicznej prowadzony będzie ulicami:

od północnej części miasta: pl. Teatralny – Religi – Stalmacha – Wolności – Brysza – Lutra – 3 Maja – Goethego;
od południowej części miasta: Goethego – 3 Maja – Lutra – Brysza – Wolności – Stalmacha – Bytomska – pl. Teatralny.

Obsługa przystanków pozostaje bez zmian.

W załączeniu projekt organizacji ruchu oraz trasa objazdu dla autobusów KZK GOP