Premiera filmu pt. Cierpienie nie jest konieczne"

31.08.2018

30 sierpnia, w Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu, odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt.: "Cierpienie nie jest konieczne". Obraz zrealizowany został przez Telewizję Zabrze we współpracy z Urzędem Miejskim w Zabrzu.

Po projekcji filmu, którego głównymi bohaterami byli podopieczni Fundacji Pomost i sama Fundacja, uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej także ludzi zaangażowanych w naszym mieście w pracę na rzecz osób uzależnionych, a także byłych więźniów.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Jan Pawluch – zastępca prezydenta Zabrza, Agnieszka Kawula-Krzywdzińska – z Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w zabrzańskim magistracie oraz Zbigniew Gurnacz – dyrektor Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych.

Film pt. "Cierpienie nie jest konieczne", został zrealizowany przez Telewizję Zabrze, a jego reżyserem był Julian Jurczak. Ukazuje historię osób, które trafiły do więzienia, a po wyjściu na wolność przeszły trudną drogę by odnależć się na powrót w społeczeństwie. Porusza również tematykę walki z nałogami.