W Zabrzu obchodzono Dzień Działkowca

27.08.2018

W miniony weekend w Zabrzu obchodzono Dzień Działkowca. Z tej okazji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wręczyła nagrody i wyróżnienia ogrodnikom zrzeszonym w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „im. St. Webera”, ROD „Kaprys” oraz ROD „Tulipan”.

– Ogrody działkowe to zielone płuca naszego miasta. Na trwałe wpisały się w jego krajobraz. Dają wytchnienie i radość działkowcom oraz ich rodzinom. Świętując możecie być dumni ze swoich ogrodów, które każdego roku pięknie rozkwitają i swoją malowniczością zdobią nasze miasto – gratulowała działkowcom prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

ROD „im. St. Webera” obchodził w tym roku 80-lecie istnienia. W ramach jubileuszu zorganizowano piknik połączony z obchodami Dnia Działkowca, świętowano również 20. rocznicę nadania sztandaru ROD „im. St. Webera”. Z tej okazji działkowcy otrzymali puchar oraz list gratulacyjny wręczony przez Józefa Noskiego członka Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców.

W ROD „Kaprys” uczestnicy obchodów Dnia Działkowca mogli podziwiać wystawę plonów zebranych przez ogrodników.
Z okazji 33-lecia Ogrodów Działkowych „Tulipan” zorganizowano Dożynki Helenkowskie. Podczas uroczystości wręczono złote, srebrne oraz brązowe odznaki dla zasłużonych działkowców. Właściciele ogrodów otrzymali także nagrody rzeczowe oraz dyplomy gratulacyjne.