"Muzyczne Lato" już w piątek!

08.08.2018

Przez całe wakacje, w każdy piątkowy wieczór o godz. 20.00, na scenie przy ul. Webera 18 w Zabrzu, występują znani i lubiani artyści. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. W najbliższy piątek w ramach „Muzycznego Lata” wystąpi Filip Lato.

Polska publiczność poznała go za sprawą hitu „100”, który zaśpiewał wspólnie z chórem Sound’n’Grace. Utwór podbił serca Polaków i znalazł się na trzecim miejscu wśród najczęściej granych piosenek w 2017 roku. Filipa Lato wiele osób pamięta zapewne też jako finalistę The Voice of Poland.

Ten młody człowiek to niewątpliwie jeden z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając go w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, emitowanym na antenie TV Polsat, gdzie wcielił się m.in. w Jamesa Blunta, Deana Martina czy wreszcie Czesława Niemena. Do tego stopnia zachwycił swoimi występami jurorów i publiczność, ze został zwycięzcą tej edycji. Teraz Filip Lato stawia na karierę solową. „Halo Ziemia” to pierwszy singiel zwiastujący jego płytę, której premiera przewidziana jest na wrzesień 2018 roku, a która ukaże się nakładem wytwórni
Gorgo Music. Filip Lato nie tylko udziela się wokalnie, ale jest także instrumentalistą. Co więcej, stara się samodzielnie komponować muzykę i teksty, które wykonuje i nagrywa. A na co dzień młody wokalista jest prawnikiem.