Kolejne spotkanie z cyklu "Rokita Czyta"

23.07.2018

„Muzeum niewinności” Orhana Pamuka to temat kolejnego spotkania „Rokita czyta”, które odbędzie się 24 lipca, w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Krakowskiej 52. Początek – godz. 18.00.

Temat przewodni jutrzejszego spotkania "Rokity Czyta" wynika z założenia wspólnego dla całego cyklu. W ramach „Rokita Czyta” omawiane są bowiem książki, które pobudzają do myślenia, rozmowy o świecie współczesnym, aktywności i przekładania słów na czyny. Taka też jest powieść Orhana Pamuka. "Muzeum niewinności" to historia pierwszej miłości. To poruszające, niezwykle osobiste dzieło Orhana Pamuka. Pierwsza powieść tego autora napisana po przyznaniu mu literackiej Nagrody Nobla.

Organizatorem spotkania jest Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, która przygotowała je we współpracy z Kartelem Kulturalnym. Wstęp wolny.

"Współnota ludzi, którymi rządzą książki" spotyka się od marca 2014 r. Nieregularnie, ale zawsze o godz. 18.00 w rokitnickiej filii MBP w Zabrzu. Dyskusje toczą się wokół książek o bardzo różnorodnej tematyce, ale zawsze nietuzinkowych, wręcz prowokujących do tego, by o nich rozmawiać. Pierwsze spotkanie poświęcone było "Morfinie" Szczepana Twardocha, kolejne m.in. nst. książkom: "Źle urodzone" Filipa Springera, "Czarny Ogród" Małgorzaty Szejnert, "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator czy „Wycieczkowiczom” Michała Viewegha.