Atrakcje towarzyszące 75. Tour de Pologne w Zabrzu

20.07.2018

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa 6 sierpnia, od godz. 14.00, na promenadę Areny Zabrze, gdzie na kibiców Tour de Pologne czekać będzie mnóstwo atrakcji. Drzewo pamięci, na którym każdy będzie mógł pozostawić swój ślad w postaci odcisków palców, Moje Zabrze – mega rysunek do kolorowania przez dzieci, Ich wysokość Szczudlarze – dzieci z DOK Biskupice na szczudłach, pokaz i nauka jazdy na rowerze elektrycznym czy prezentacja amerykańskiego roweru z supernowoczesnego tworzywa.

Dzięki Fundacji KULT będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach na specjalnie zaprojektowanym, modularnym torze pumptrack, zajęciach w miasteczku ruchu drogowego oraz bezpłatnym serwisie rowerowym.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przygotowuje przestrzenną konstrukcję w kształcie roweru, który mieszkańcy będą mogli ozdabiać. MOK zorganizuje też m.in. kreatywny kącik – artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, na których będą tworzyć drewniane rowery, wyklejanki i pompony w kolorach Zabrza, a także kolorowanki z elementami wyścigu oraz daszki przeciwsłoneczne. To właśnie na stoisku MOK na mieszkańców czekać będzie też „Magiczny rower” do artystycznego ozdabiania, a także dzieci z DOK Biskupice na szczudłach.

Aktywne Zabrze zaprasza na zajęcia z zumby, a Akuku Centrum Zabaw na animacje dla dzieci i malowanie twarzy.

Nie zabraknie dmuchańców (MOSiR), maskotki klubowej „Jorgusia” (Górnik Zabrze) i znakowania rowerów (Straż Miejska).

Ważne linki dotyczące Tour de Pologne:
http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/6-sierpnia-tour-de-pologne-w-zabrzu
http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/trwaja-zapisy-na-kindersport-mini-tour-de-pologne
http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/zmiana-organizacji-ruchu-na-czas-75-tour-de-pologne