Trwają zapisy na Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

11.07.2018

Przed nami kolejna edycja Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To szansa dla dzieci na wielkie emocje podczas rywalizacji z rówieśnikami. Zapisy potrwają do 27 lipca. Mini Tour de Pologne odbędzie się w pięciu polskich miastach, w tym także w Zabrzu!

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne to jedyna okazja dla dzieci aby ścigać się na trasach, po których kilka godzin później przejedzie peleton największych gwiazd światowego kolarstwa. Każdy z wyścigów odbywa się dokładnie na tych samych ulicach, na których rywalizują zawodowcy .

Zapisy potrwają do 27 lipca lub wyczerpania miejsc. Uczestników mogą zgłaszać rodzice lub opiekunowie prawni na stronie https://www.rejestracja.langteam.com.pl/ Start w paradzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne w każdym z pięciu miast odbywa się z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria (7-12 lat) jest otwarta i każde dziecko może spróbować swoich sił na wyznaczonej trasie. Kategoria druga – ma formułę zamkniętą i startują w niej zawodnicy w wieku 11-14 lat posiadający licencję kolarską.

Zmieniliśmy formułę wydarzenia z tradycyjnego wyścigu na paradę rowerową, ponieważ zależy nam aby dwa kółka kojarzyły się najmłodszym z dobrą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu! – mówi Agata Lang, Dyrektor Wyścigu, organizator wydarzenia. Mamy nadzieję, że w czasie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci będą mogły przeżyć niezapomnianą rowerową przygodę, a towarzyszący im rodzicie będą najlepszymi kibicami! – dodaje Magdalena Szozda z firmy Ferrero Polska Commercial, sponsora wydarzenia.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu można znaleźć na stronie http://minitourdepologne.pl/jak-wystartowac/ Parada odbędzie się w pięciu miastach, w których umiejscowione są mety etapów 75. Tour de Pologne.

(04.08) Kraków
(05.08) Katowice
(06.08) Zabrze
(07.08) Szczyrk
(08.08) Bielsko-Biała

Każdy zawodnik startujący w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne otrzymuje bezpłatny pakiet, składający się z bidonu, profesjonalnej koszulki kolarskiej i czapeczki oraz numeru startowego.

I kategoria
12.00 – Zbiórka uczestników zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów Zabrze, ul. Roosevelta
15.25 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne na starcie: Zabrze, ul. Roosevelta.
15.35 – Start parady Kinder+Sport Mini Tour de Pologne –(1 runda 6,2 km); Zabrze, ul. Roosevelta.
16.20 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Zabrze, ul. Roosevelta.

II kategoria
12.00 – Potwierdzenie startu w biurze wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, pobranie numerów: Zabrze, ul. Roosevelta
16.25 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, na starcie: Zabrze, ul. Rooseveltaa
16.35 – Start Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, Zabrze, ul. Roosevelta linia mety
M. 3 rundy x 6,2 km,
K. 2 rundy x 6,2 km
17.50 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup: Zabrze, ul. Roosevelta
18.20 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup