Zabrze przestrzenią rozwoju

Zapraszamy na szkolenie "Windykacja międzynarodowa w sprawach cywilnych i handlowych".

10.07.2018

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenia pt.: "Windykacja międzynarodowa" – to odzyskanie należności pieniężnych od dłużników przebywających poza granicami Polski. Coraz więcej przedsiębiorców prowadzi interesy z kontrahentami zagranicznymi lub też ich kontrahenci wyjeżdżają za granicę pozostawiając dług w Polsce. Jeśli wdrożymy odpowiednie narzędzia dla wszczęcia postepowania w takich sprawach mamy możliwość odzyskanie długu, a nasi dłużnicy nie pozostają bezkarni, dlatego, że wyjadą za granicę.
1. Dokumenty, na podstawie których dochodzimy należności: istnienie, prawidłowe sporządzanie, prawomocność, wykonalność i wymagalność.
2. Miejsce pobytu dłużnika za granicą, jako ustalenie właściwości organu do egzekucji.
3. Podstawy prawne dla międzynarodowego dochodzenia należności:
4. Wszczęcie procedury, gdy dłużnik przebywa za granicą:
• Wybór podstawy prawnej,
• Organy właściwe i dokumenty konieczne do rozpoczęcia procesu egzekucji należności.
Szkolenie będzie trwało w godz. 14.00 – 16.30.

Prowadząca szkolenie:


Magdalena Aksmitowska-Kobos.
Kierownik sekcji obrotu prawnego z zagranicą w sądzie okręgowym. Prowadzi liczne szkolenia m.in. dla sądów, kancelarii prawnych, firm windykacyjnych, Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury głównie w zakresie prawa międzynarodowego, doręczeń transgranicznych, pomocy sądowej, sądowego i pozasądowego dochodzenia roszczeń od firm i osób przebywających za granicą, także w zakresie egzekucji alimentów od dłużników przebywających za granicą, oraz szeroko rozumianej współpracy z podmiotami zagranicznymi.
Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych przy odzyskiwaniu należności od partnerów biznesowych zza granicy.
Uczestnik seminarium doktoranckiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego.
Uczestnik panelu dyskusyjnego European cooperation on judicial training for court staff and bailiffs, w Brukseli.
Pasjonatka rozwoju osobistego, motywowania pracowników i komunikacji interpersonalnej.
Autorka licznych publikacji z zakresu prawa międzynarodowego.

Szkolenie odbędzie się w dniu 16.07.2018 r. w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przy ul. Powstańców Śląskich 3, 41-800 Zabrze, od 14:00 do 16:30.

Ilość miejsc ograniczona !!!

NA SZKOLENIA ORGANIZOWANE PRZEZ ZCRP OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
ZADZWOŃ: 32 273 97 70, NAPISZ:
ZCRP@UM.ZABRZE.PL