Kolejna firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

10.07.2018

Dzisiaj na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowej siedziby firmy Export Pack. Spółka w grudniu ub. roku, za kwotę 2 mln 330 tys. zł, kupiła teren liczący 2,3 ha usytuowany przy ul. Salomona Isaaca i Alberta Borsiga.

Firma zajmuje się produkcją opakowań z drewna oraz świadczy usługi pakowania – przygotowuje towary do wysyłek zarówno lądowych, jak i lotniczych i morskich.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. W ostatnich latach miasto zainwestowało w jej rozwój 65 mln zł. Na kompleksowe uzbrojenie terenów i przygotowanie ich dla inwestorów przeznaczone zostało 56 mln zł. Sfinalizowanie tego zadania sprawiło, że Zabrze i KSEE mogą zaprezentować inwestorom atrakcyjną ofertę. Atutami są dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii. Infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.

Rozwój terenów inwestycyjnych to jeden z priorytetów zabrzańskiego samorządu – stwierdziła w trakcie dzisiejszej uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Jako kolejna firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej tworzycie wspólnie z zabrzańskim samorządem nową historię miasta. Wierzę że będziemy realizować razem wiele zadań a firma będzie doskonałym ambasadorem Zabrza. Gratuluję i cieszę się niezmiernie z nadchodzącej intensywnej współpracy – dodała prezydent Zabrza.