Wmurowanie kamienia węgielnego pod Szpitalny Oddział Ratunkowy

05.07.2018

5 lipca, w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod realizację inwestycji pn. „Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem przyszpitalnym w ramach Szpitala Miejskiego w Zabrzu Sp z o.o.

Podpisy pod aktem złożyli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu dr n. med. Mariusz Wójtowicz oraz prezes Zarządu firmy Mostostal Zabrze GPBP S.A Marek Morawski. Dokument, umieszczony w mosiężnej tubie, wmurowano w jedną ze ścian budowanego oddziału ratunkowego.

W uroczystości udział wzięli także: przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara wraz z radnymi, dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ Jerzy Szafranowicz, prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medyczego.

Inwestycja w ochronę zdrowia to jeden z priorytetów dla naszego samorządu. Od wielu lat podejmujemy projekty, modernizując Szpital Miejski w Zabrzu i poprawiając jakość leczenia pacjentów. Budowa SOR-u to kolejny etap rozwoju naszego szpitala. Inwestycja umocni markę miasta na medycznej mapie aglomeracji – mówiła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu rozpoczęła się w kwietniu 2018 r. W ramach inwestycji powstanie Centrum Urazowe wraz z Oddziałem Neurochirurgii. Projekt zakłada również budowę lądowiska dla helikopterów, rozbudowanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej oraz przebudowę Izby Przyjęć. Przewidywany koszt całkowity inwestycji to 26,1 mln zł. Wykonawcą robót jest Mostostal Zabrze GPBP. Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się do końca marca 2019 r.

W ten symboliczny sposób rozpoczynamy budowę niezwykle ważną dla mieszkańców Zabrza i całego regionu. Ta inwestycja poprawi jakość leczenia naszych pacjentów, rozwinie szpital i umocni markę Zabrza na medycznej mapie kraju – podkreśla dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu

To kolejna duża inwestycja Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W ostatnich latach powstało tu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – jeden z najnowocześniejszych na południu Polski ośrodków ginekologiczno-położniczych. W szpitalu wprowadzono również e-usługi oraz przeprowadzono termomodernizację budynków