„Dobry Start” czyli 300 zł na wyprawkę

29.06.2018

W piątek 29 czerwca podczas Dnia Otwartego w Zabrzańskim Centrum Świadczeń Rodzinnych mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji w specjalnie przygotowanym punkcie, w którym pracownicy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące nowego programu DOBRY START, a także programu 500+, zasiłku rodzinnego, zasiłku pielęgnacyjnego oraz funduszu alimentacyjnego.

Program Dobry Start zapewnia rodzicom i opiekunom wsparcie dla każdego uczącego się dziecka w wysokości 300zł na przygotowanie wyprawki szkolnej. – To świadczenie jest bardzo ważne dla mieszkańców, dlatego naszym zadaniem jest dopilnowanie, by to dofinansowanie sprawnie i szybko trafiało do rodzin – zapewniał w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik, zastępca prezydenta Krzysztof Lewandowski.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Wniosek można składać od 1 lipca w formie elektronicznej, oraz od 1 sierpnia w formie tradycyjnej w Zabrzańskim Centrum Świadczeń Rodzinnych przy ul. 3 Maja 16.