XII Festiwal Kwiatów – w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

26.06.2018

Już po raz dwunasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu odbył się Festiwal Kwiatów. To coroczne spotkanie z naturą, sztuką i pięknem.

Jak co roku, organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla całych rodzin. W programie dwudniowej imprezy znalazły się m.in. warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie, wikliniarskie. Nie zabrakło ciekawych wykładów i prelekcji, m.in. "Kolorowe byliny do każdego ogrodu". Dużym  zainteresowaniem cieszyły się plenerowe szachy, warsztaty i zajęcia techniczno-plastyczne dla dzieci, animacje dla najmłodszych, zabawa węglem, malowanie buziek, bańki mydlane, wianki kwiatowe, rodzinne budowanie domków dla ptaków.

Dodatkową atrakcją dla uczestników XII Festiwalu Kwiatów  była część koncertowa w której wystąpiły zespoły TUKEJ, ROCK’N’ROLL REBELS, FRELE, BLUE DRAGONFLY I SILESIAN HAMMOND GROUP.

Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówiła w swoim wystąpieniu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W finale XII Festiwalu Kwiatów  brawurowo zagrała Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza.