Znakowanie rowerów na Festiwalu Kwiatów

19.06.2018

Już w najbliższy weekend (23-24 czerwca 2018) w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu przy ul. Piłsudskiego 60 odbędzie się dwunasta edycja „Festiwalu Kwiatów”. To impreza, która od lat cieszy się ogromną popularnością, a co roku w programie pojawiają się kolejne atrakcje. Kolejny rok z rzędu w Festiwal włączają się także zabrzańscy strażnicy miejscy, którzy będą znakować rowery.

Wygrawerowanie odpowiednio zastrzeżonego numeru na ramie roweru zmniejsza szansę na kradzież jednośladu. Pojazd trafia do specjalnej bazy i łatwo ustalić jego prawowitego właściciela. Strażnicy miejscy rowery zabezpieczać będą w niedzielę (24 czerwca) w godzinach 13.00-15.00 na ogrodowej łące, bezpośrednio przy scenie.

Gdyby jednak fanom jednośladów nie udało się dotrzeć w niedzielę, strażnicy informują, że znakowanie rowerów jest możliwe w komendzie przy ul. Stalmacha 9 praktycznie każdego dnia. – Aby oznakować rower należy udać się z rowerem do naszej jednostki, posiadać przy sobie dowód jego zakupu oraz dokument tożsamości. Przed przyjazdem do oznakowania roweru zaleca się skontaktować z dyżurnym pod bezpłatnym numerem telefonu 986 – informują funkcjonariusze.

 Plakat Festiwalu Kwiatów