Trwa IV Festiwal Taneczny "Zabrzański Paradance"

19.06.2018

W Teatrze Nowym w Zabrzu trwa czwarty festiwal taneczny dla dzieci niepełnosprawnych pn. ,,Zabrzański Paradance”. Festiwal zorganizowany został przez Radę Dzielnicy Centrum Północ, przy współpracy z Niepublicznym Językowo-Sportowym Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi „MIRIADA”.

Głównym celem tego wyjątkowego wydarzenia jest prezentacja i promocja dokonań artystycznych dzieci niepełnosprawnych, rozwijanie umiejętności scenicznych małych artystów, prezentowanie talentów dzieci niepełnosprawnych, a także dostarczenie im pozytywnych emocji w kontakcie z muzyką i tańcem. Równie ważna jest ntegracja środowisk przedszkolnych i szkolnych, a także wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi placówkami.

IV edycję Festiwalu „Zabrzański Paradance”otworzyło przestawienie teatralne pt. ,,Franek z doliny Słońca”, w wykonaniu aktorów Teatru ,,Radwanek” Fundacji Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko”. Po występie zastępca prezydenta Zabrza Jan Pawluch, w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, przekazał przedstawicielce Fundacji Anny Dymnej dyplom uznania. Podkreślono w nim m.in. szczególne zasługi Anny Dymnej, która jest nie tylko wybitną aktorką, ale też działaczką społeczną, w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.